SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak poprawić wyskok i siłę wyskoku

Siemka, mam 192cm i skacze mniej wiecej 330cm. Ważę 70kg i mam dosyx słabe nogi,na treningu skocze 3 razy wysoko potem brak sił. Czy jest szansa ze wyskok mam w tzw genach ? Czy jest szansa na wyskok 360cm?

Dawid26514 14 listopada 2020
Ekspert odpowiada

Witaj.

Zacznijmy od końca, nasze geny na pewno predysponują nasz do różnych aktywności fizycznych. Dlatego stwierdzenie czy wyskok masz w genach, jak najbardziej może być tutaj prawidłowe. Dlaczego? bo np. to ile mierzysz, jaki masz wzrost zapisane jest w genach, a wzrost, jak wiemy przekładać będzie się na zasięg, bo o nim tutaj wspominasz podając wartości 330 cm. Realnie wyskok jest dużo mniejszy, bo trzeba odjąć wartość ile sięgasz dłonią po prostu stojąc. 
Co więcej, budowa szkieletu, czy poszczególnych włókien mięśniowych ich proporcji w Twoim ciele również będzie miała ogromne znaczenie w kontekście wyskoku, a jest to również cecha uwarunkowana genetycznie.

Jednak nasze ciało to nie tylko geny. Mamy w świecie sportu mnóstwo przykładów na to, że pomimo słabych genów do danej dyscypliny, ciężka praca, rzemiosło, sprawia, że dana osoba również zdobywa znaczące tytuły w uprawianej dyscyplinie sportowej i niekoniecznie jest do niej predysponowana. Tutaj ważną rolę odgrywają czynniki takie jak trening, regeneracja, odżywianie, uwarunkowania psychologiczne. 

Tutaj podrzucam przykład treningu na wyskok:
https://www.sfd.pl/]]]_SUPER_TRENING_NA_WYSKOK!!_[[[-t416991.html

Czy masz szanse na 360?
Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie tego typu, gdyż wymaga ono zweryfikowania go przez samego Ciebie
oznacza to, że powinieneś podjąć się treningu, który przybliży cię do wyskoku tego typu i jeżeli sumiennie przyłożysz się do tematu, 
i nie osiągniesz tego typu zasięgu, będziesz w stanie realnie odpowiedzieć sobie na zadane pytanie.

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 14 listopada 2020
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.