SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak długo jeździć na orbitreku?

witam nie daje rady ćwiczyć na orbitreku ciągiem 40 minut, czy będzie duża różnica jeżeli podziele sobie ten czas w ten sposób - 10 min ćwiczenia, 5 minut przerwy i tak 4 razy?

marioszek4444 19 czerwca 2022
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Skoro nie dajesz rady, to lepsze rozwiązanie będzie lepsze niż rezygnacja z aktywności. Z drugiej strony jednak zastanowiłabym się jeszcze nad innym rozwiązaniem. 

Coraz częściej badania naukowe dowodzą, że niezwykle istotna (dla poprawy glikemii, utrzymania wagi oraz zdrowia), może być aktywność fizyczna po każdym posiłku. W tym przypadku zaleca się najczęściej dość intensywny marsz, który może trwać ok. 15 minut. W Twoim przypadku mógłby to być właśnie orbitrek. 

Jednak aby osiągać wyniki, zarówno w kształtowaniu sylwetki, jak i odchudzaniu oraz poprawie zdrowia, warto wprowadzić element progresji. Czyli, jeśli dzisiaj dajesz radę utrzymać aktywność przez 10', to w kolejnym tygodniu, postaraj się w tym przedziale czasowym nieco zwiększyć nieco prędkość albo dodać 2 minuty dłuższej jazdy.

Osobom początkującym może być trudno przejechać planowany dystans, ale swoje wyniki poprawiamy tylko wtedy, kiedy stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę lub przełamujemy kolejne bariery. Jak to mówią, trening czyni mistrza, więc po prostu trzeba próbować. 

Pamiętaj również, że podstawą redukcji wagi, jest zmiana nawyków żywieniowych z naciskiem na wykluczenie żywności przetworzonej. Niżej przykładowy jadłospis.

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

Pomyśl też o wprowadzeniu białka serwatkowego do swojego codziennego menu. 

Polecamy również: Białko serwatkowe, a odchudzanie. Czy warto stosować białko podczas redukcji?
 

Agata Bugorska Trener personalny 20 czerwca 2022
1
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.