SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ćwiczyć triceps ?

Cześć Wam sportowcy drodzy. Często wchodzę na to forum i zazwyczaj znajduje odpowiedź na to co chce wiedzieć. Czy możecie mi powiedzieć jak trenować triceps bo wyraźnie odstaje od reszty ciała. Wkręciłem się w sportowy tryb życia jestem silny i ogólnie lepiej się czuję. Trenuje kilka miechów mam chude nadgarstki tak ze można je objąć dłonią nawet moja dłonią która jest niewielka.Powiedzcie jak ćwiczyć triceps i biceps. Moje wymiary i osiągi to: Wzrost 191 Waga 85 Wyciskanie na klatę 8x85kg czyli pewnie że 105 kg :)) Staż 4 miesiace siłownia wcześniej 2 miesiące pompki

Mikepoland 16 February 2021
Ekspert odpowiada

Witaj.

Skoro znajdujesz u nas zawsze odp na to, co Cię interesuje, to zachęcamy do założenia konta i bycia aktywnym na forum. Być może również wspomożesz naszą społeczność i zostawisz, jakieś info od siebie, które w przyszłości komuś pomoże. Cieszymy się również, że sportowy tryb życia Ci służy i polecamy się na przyszłość.

Grubość nadgarstków jest niestety uwarunkowana genetycznie

Budowa kości uwarunkowana jest somatotypem, być może masz szkielet ektomorfika, dlatego też kości nie są zbyt grube. Tutaj niestety zbyt wiele zadziałać nie można, jedynie wzmocnić można mięśnie przedramion, aby lepiej trzymały stawy.

Polecamy również: Mankamenty sylwetki - ramiona
 

Jak ćwiczyć mięśnie ramiona?
Wszystko zależy od planu treningowego, jaki Cię interesuje. Na pewno trzeba uwzględnić 3 rodzaje ruchu:

W przypadku ticepsa:
-wyciskanie wąsko/pompki na poręczach,
-wyprosty z linką jednorącz podchwytem, 
-wyciskanie francuskie hantli siedząc zza głowy,
Wszystkie te ruchy pozwolą w pełni przetrenować wszystkie trzy części mięśnia trójgłowego. Z pewnością musisz wykonywać trochę więcej serii niż na biceps. 

Jeżeli chodzi o biceps:
-uginanie przedramion ze sztanga łamaną/prostą,
-uginanie młotkowe/uginanie nachwytem ze sztangą, 
-uginanie ze supinacją z hantlami,
Podobnie jak w przypadku tricepsa, powyższe ruchy również pozwolą na to, aby w pełni przetrenować bicepsy. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 18 February 2021
0