SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak brać gainera i jak go prawidłowo odmierzyć?

Jak nie mam miarki do gainera to czym innym mogę to odmierzyć gainera mass activator ?

hakimi 24 October 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Zakładam że Twoje pytanie wynika z tego, że nie posiadasz wagi kuchennej, a jedyne czym możesz to odmierzyć, to miarką od innej odżywki typu gainer.

Faktycznie nie będzie z tym problemu, gdyż niemalże wszystkie produkty tego typu mają podobną wagę w tej samej objętości. Oznacza to, że miarka od jednego gainera będzie odmierzała taką samą ilość proszku. Czyli jeśli pełna miarka Mass Activatora według opisu na opakowaniu Mass Activator ma dajmy na to 50g, to ta sama miarka innego gainera będzie miała także ok 50g. 

Jak najlepiej stosować gainer? 

Gainer jest zdecydowanie najlepszą odżywką ułatwiającą zdobywanie masy mięśniowej. Jednak aby przynosiła najlepsze efekty trzeba stosować ją we właściwy sposób. Najlepiej aby gainer był stosowany jako uzupełnienie posiłków, a nie jako ich zamiennik, gdyż jego celem jest zwiększenie kaloryczności posiłków. Jeśli chcesz szybko budować masę, to musisz zjadać tradycyjne posiłki, a kalorie dobijać produktem właśnie takim jak gainer. 

Inna sytuacja jest w przypadku posiłku potreningowego. Po ciężkim treningu nasz układ pokarmowy nie funkcjonuje optymalnie, dlatego też tradycyjne produkty nie są trawione tak dobrze jak zwykle. Dlatego najlepszym rozwiązaniem po treningu są posiłki w formie płynnej i właśnie jest to idealne miejsce dla gainera z mlekiem lub z wodą. W tym wypadku nie powinno być to mnie niż 100g proszku. 

Pozdrawiam i życzę dużej masy mięśniowej! 

Inez 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 24 October 2020
0