SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile powinien trwać trening siłowy?

Dzień dobry, chciałem się zapytać o czas treningu. Trenuje na gryfie mocno łamanym i mój trening zazwyczaj trwa od 15 do 20 minut. Po tym czasie nie jestem w stanie dalej ćwiczyć z powodu braku sił fizycznych i chciałem się zapytać czy te 15/20 minut wystarczy. Wyczytałem wiele razy z różnych źródeł, że treningi siłowe powinny trwać w okolicy 45 minut i nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak.

dawid55513 21 czerwca 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Przede wszystkim nie napisałeś nam, jak wygląda Twój trening. Jakie partie ciała ćwiczysz? Jakie wykonujesz ćwiczenia? Ile serii i powtórzeń?
Napisałeś jedynie, że trenujesz gryfem łamanym. 

Gryf łamany zazwyczaj wykorzystywany jest w treningu bicepsów i tricepsów, więc domyślam się, że trenujesz jedynie ramiona? Jeśli tak, to koniecznie trzeba to zmienić i uwzględnić w planie treningowym wszystkie grupy mięśniowe.

Jeżeli masz gryf łamany z dokładanym obciążeniem, to z powodzeniem wykonasz z nim dużo więcej ćwiczeń niż tylko uginanie na bicepsy, czy wyciskanie francuskie leżąc. Najlepiej zastosować się do treningu FBW i wybrać jedno solidne ćwiczenie na każdą grupę mięśniową. 

Jeżeli chodzi o trening, jego częstotliwość, to polecam dwa poniższe artykuły:

Polecamy również: Jak długo i często ćwiczyć? Ile treningu to za dużo?

Polecamy również: Ile razy w tygodniu należy ćwiczyć? Jak często trenować?

Ile powinien trwać trening?

Jeżeli jesteś osobą początkująca, to faktycznie takie 45 minut przeznaczone na sam trening siłowy powinno w zupełności wystarczyć. Do tego dochodzi rozgrzewka, lekki stretching i mobilizacje i w 60 minutach powinieneś się wyrobić.

Co robisz źle?

Najprawdopodobniej nie trenujesz wszystkich grup mięśniowych, dlatego Twój trening jest taki krótki.

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 21 czerwca 2022
1
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.