SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile kalorii przy treningu cardio?

Dzień dobry. Ćwiczę raz dziennie 40-55 minut (interwały, rabaty o cardio). Większość dnia zajmuje mi nauka (liceum). Mam jeść 2400 kcal. Czy to nie za dużo w stosunku do aktywności? Dziękuję za odpowiedź 😉

Angelika 16 November 2020
Ekspert odpowiada

Witaj!

Najpierw należy określić jaki jest Twój cel, bo to jest najistotniejszy element całej układanki fitness. Jeśli Twoim celem jest redukcja wagi, to musisz jeść oczywiście poniżej zapotrzebowania. Jeśli chcesz rozwijać mięśnie i wzmocnić sylwetkę, to należy jeść umiarkowanie powyżej zapotrzebowania. 

Swoje zapotrzebowanie obliczysz przy pomocy naszego kalkulatora, który wklejam niżej. 

kg
cm
lat

W przypadku odchudzania powinno być to ok 300 kcal mniej niż wynik mówiący o tym ile należy spożywać kalorii chcąc utrzymać wagę (ten drugi wynik). W przypadku rozwoju do tego samego wyniku należy dodać conajmniej 100 kcal. Zatem jak widzisz, trudno odpowiedzieć mi na Twoje pytanie, gdyż między jednym a drugim celem jest już conajmniej 400 kcal różnicy. Rozumiesz co mam na myśli i na czym polega problem? 

O czym jeszcze warto pamiętać? 

Niezależnie od kalorii musisz zwiększyć udział białka w diecie i to niezależnie od celu. 

O ile w przypadku redukcji samo kardio/tabata do jakiegoś stopnia mogą przynosić efekty, to jeśli jednak planujesz wzmacnianie i rozwój sylwetki (kształtowanie), to tutaj niezbędny będzie trening oporowy/siłowy. Rozumiem, że w tej chwili może być problem z aktywnością w klubie fitness i większość z nas musi bazować na treningach domowych, jednak i o takie osoby zadbaliśmy. 

Komplet informacji dotyczących kształtowania kobiecej sylwetki i redukcji opisała Agata w poniższym poradniku. 

Polecamy również: Jak uzyskać sylwetkę fitness - kompleksowy FIT poradnik

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 16 November 2020
0