SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gotowanie na masie - przepisy

Witam to znowu ja chcial bym się dopytać społeczności o jakieś dobre przepisy na jedzenie które mógł bym robić na śniadanie obiad kolację ogólnie takie wszechstronne chodzi o budowanie masy jakie składniki i tp chce się nauczyć coś gotować samemu 😉

The Kacperek 27 November 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Naprawdę imponujące i godne pochwały. Świadczy to o tym, jak poważnie traktujesz kształtowanie sylwetki, a takie podejście może być gwarancją sukcesu. Zacznę jednak od samej diety, bo zapewne poszukujesz też inspiracji dietetycznych, a nie tylko samych posiłków. 

Gotowe diety znajdziesz w dwóch poniższych artykułach. Pierwsza z nich jest standardowa, a druga tania, prosta i wygodna. 

Jeśli chodzi o śniadania, to w tym przypadku podrzucę Ci kilka propozycji. 

1. 100 g ciemnego pieczywa + jajecznica z 4 jaj + 100 g pomidora (jajecznica na 5 ml oliwy). 

2. 100 g musli + 30 g odżywki białkowej + 150 ml mleka + dowolny owoc.

3. Omlet na słodko w skład którego wchodzi: 50 g płatków owsianych, 2 jaja, 2 białka jaja, 10 g odżywki białkowej, banan, na wierzch 20 g masła orzechowego.

4. 200 g jogurtu + 30 g odżywki białkowej + dowolny owoc + 20 g dowolnych orzechów. 

Jeśli chodzi o kolejne posiłki, to z własnego doświadczenia zaczęłabym od zakupu frytownicy beztłuszczowej. W tym urządzeniu najszybciej przygotujesz wszelkiego rodzaju mięsa, warzywa, frytki/pieczone ziemniaki itd. Jest to wyjątkowo wygodne urządzenia. 

Jeśli chodzi o konkretne przepisy, to zerknij do działu kuchnia na SFD. 

https://www.sfd.pl/art/Fitkuchnia-c10/

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 28 November 2021
0