SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Domowy trening dla nastolatka

Hej jestem Dominik chce trenować ale nie wiem jak zacząć sprzęt jaki mam to 2 hantle po 2kg i 2 ciężary po 5kg raz na tydzień mam drążek do dyspozycji diety nie trzymam jem normalnie to co rodzice gotują moim celem jest uwidocznic i nie wytrzymalsze mięśnie Lat 13 Wzrost 160 Waga 57kg

Ninik 19 October 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Dla osób, które trenują w domu i nie posiadają sprzętu, przygotowaliśmy serie prostych treningów, które będą odpowiednie także dla Twojej grupy wiekowej. 

Niżej oczywiście wkleję Ci link do wyszukiwarki w której znajdziesz linki do poszczególnych artykułów z konkretnymi treningami na całe ciało, jednak pamiętaj, że trening siłowy przyniesie efekty jeśli będzie wykonywany systematycznie i konsekwentnie. Ćwiczenia muszą być wykonywane czysto technicznie i z dużym zaangażowaniem. 

Oto poniższe artykuły. 

https://www.sfd.pl/wyszukaj/t-bez-sprzętu.html?save=1

Oprócz tych artykułów warto abyś poświęcił chwilę czasu na lekturę artykułu dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kształtowaniem sylwetki. 

Polecamy również: Pierwszy rok treningu na siłowni: szanse i zagrożenia

Ćwiczenia siłowe, a dokładniej efekty dzięki nim osiągamy są bez porównania (w odniesieniu do innych dyscyplin sportowych) bardziej zależne od sposobu odżywiania. Dlatego od samego początku postaw na zdrowe odżywianie. 

Co oznacza zdrowe odżywianie? 

Szerokim łukiem omijaj słodycze, fast foody, słodzone napoje, słodkie i słone przekąski. Natomiast staraj się jeść więcej produktów zawierających pełnowartościowe białko. Najlepiej aby w każdym z posiłków znajdowało się jakieś solidne źródło białka tzw. chude mięso, chude sery, jaja, ryby, nasiona roślin strączkowych. Kulturyści lubią też ryże, makarony, kasze i górę warzyw, które zapewniają odpowiednią ilość węglowodanów. Najlepszymi źródłami tłuszczu są orzechy, awokado, oliwa z oliwek, olej rzepakowy. 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 19 October 2020
0