SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego nie mogę przytyć?

Trenuje 2 do 3 razy w tygodniu biorę odżywkę białkową Olimp i nie mogęprzytyc . Waże 70 kg przy wzroście 178 cm.

mar 26 November 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Nie jest to wcale nic zaskakującego, gdyż od samej odżywki białkowej nie zwiększysz swojej masy ciała, ale jest ona bardzo pomocna, jeśli właściwie ją wykorzystujesz. 

Jeśli Twoim priorytetem jest zwiększanie wagi, to przede wszystkim musisz dostarczać większą ilość energii - czyli jeść więcej. Jeśli chcesz zdobywać głównie masę mięśniową, a nie tłuszcz, to nadmiar energii należy spożytkować na trening siłowy oraz odpowiednią regenerację. To tak w wielkim skrócie.

Acz w mojej ocenie sprawa jest oczywista. Na obecną chwilę nie dostarczasz odpowiedniej ilości kalorii, dlatego Twoja waga nie rośnie. Wchodząc w poniższy artykuł, dowiesz się, ile powinieneś jeść, jak wyznaczyć swoje zapotrzebowanie i jak wygląda przykładowa dieta dla osoby chcącej zwiększyć masę ciała. 

Niestety nie podałeś żadnych informacji na swój temat i nawet nie wiem, w jakim jesteś wieku. Zakładam jednak, że jesteś nastolatkiem i artykuł dotyczy właśnie Twojej grupy wiekowej. 

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

Odżywka białkowa czy gaiener?

Wyższy udział białka w diecie jest niezbędny dla osób aktywnych, a jeszcze bardziej dla tych, którym zależy na budowaniu i kształtowaniu sportowej sylwetki. Białko jest budulcem dla naszych mięśni, stanowi podstawę. Aminokwasy, z których się składa, są niezbędne do regeneracji (czego elementem jest również dieta), która jest najważniejszym elementem zaraz po odpowiednio dobranych treningu. Dlatego osoby aktywne oraz kulturyści, strong meni itd. układając swoje dzienne menu, bazują na produktach wysoko białkowych takich jak np. chude mięsa, ryby, jaja, nabiał, nasiona roślin strączkowych oraz skoncentrowanym białku w proszku. 

Odżywka białkowa idealnie nadaje się w okresie potreningowym w celu uzupełnienia niezbędnych aminokwasów. Może także służyć do uzupełniania poziomu białka w posiłku (np. jako dodatek do płatków owsianych).

Gainer jest odżywką węglowodanowo-białkową, najczęściej stosowaną przez osoby budujące masę mięśniową lub osoby bardzo aktywne, które muszą spożywać bardzo dużą ilość kalorii, ale mają problem z przejedzeniem ich w ciągu dnia. Gainery są również polecane młodym adeptom siłowni - niejadkom, którzy również potrzebują nadwyżki energetycznej do budowy masy, ale zjedzenie większej ilości kalorii jest dla niech nie lada wyzwaniem. 

Polecam Ci także lekturę dwóch poniższych materiałów.

Polecamy również: Kiedy i w jakim celu stosować odżywkę typu gainer? Ile gainera na porcję?

Polecamy również: Odżywka białkowa czy gainer?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 27 November 2021
0