SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę dla mężczyzny 60kg, 183cm.

Dobry wieczór. Chłopak, 21 lat, 183cm wzrostu, 60kg wagi. Jem małe porcję, ale często. co chwilę jestem głodny i zjem kanapkę i jestem syty. praca fizyczna, chodząca, dźwigająca. Co zrobić abym zaczął przybierać na wadze? Obliczałem swoje zapotrzebowanie kaloryczne i aby przytyć muszę spożywać około 4 tys kalorii. To jest nie możliwe z moim żołądkiem. Nie przyjmie tyle w ciągu dnia. Czy jeśli zacznę ćwiczyć w domu typu : pompki, gumy oporowe to zacznę tyć? Może jakieś tabsy, sumplemety które mi w tym pomogą? Chciałbym chociaż nabrać nawet i tłuszczu boo ręce jak kije od golfa a o reszcie sami możecie sobie wyobrazić. Wstydzę się koszulkę zdejmować. Z góry dziękuję za rozsądne rady, pozdrawiam.

Chudzielec41 15 March 2021

Co to jest gainer?Ekspert odpowiada

Witaj!

Absolutnym i bezwzględnym warunkiem zwiększania wagi jest przekroczenie swojego zapotrzebowania i tego w żaden sposób nie da się obejść. 

Jeśli nie przekroczysz swojego zapotrzebowania, a dodatkowo zaczniesz trenować, to Twoja waga prawdopodobnie jeszcze bardziej się obniży. Stanie się tak dlatego, iż zwiększając aktywność treningową, Twój organizm zacznie spalać jeszcze więcej energii. Dlatego musisz uporać się z tak dużą ilością kalorii. 

Moje rady dla Ciebie 

1. Musisz komponować posiłki tak, aby były wyjątkowo smaczne, wtedy ze smakiem zjesz więcej. 

2. Musisz tak wybierać produkty, aby zawierały one jak najwięcej kalorii w jak najmniejszej objętości. Dla przykładu, 100 g piersi z kurczaka ma tę samą wielkość co 100 g karkówki. Jednak karkówka ma 3 x tyle kalorii. Podobna relacja jest między dorszem a łososiem. 

3. Swoje posiłki np. surówki, sałatki uzupełniaj zdrowymi tłuszczami, takimi jak oliwa czy olej MCT

4. Między posiłkami podjadaj zdrowe, ale wysoko kaloryczne przekąski, np. orzechy, migdały z suszonymi owocami, masła i kremy orzechowe. 

5. Aby uzupełnić kalorie na koniec posiłku, korzystaj z odżywek typu gainer

6. Pomyśl o suplementach lub preparatach aptecznych, które zwiększają apetyt. 

Co z treningiem? 

Jak już ogarniesz kwestie diety, postaw na trening wykonywany 3 x w tygodniu. Najlepiej niech to będzie trening FBW, czyli na każdym treningu trenujesz całe ciało. 

Zerknij także w poniższy artykuł.

Polecamy również: Brak efektów w treningu: "robię masę czyli rzeźbę"

Jeśli masz jakieś pytania, to jestem do dyspozycji. 

Pozdrawiam,

Inez 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 17 March 2021
0