SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ketogeniczna czy warto?

Witam. Zacząłem dietę ketogeniczną wraz MyFitnessPalem (aplikacja) żeby liczyć udział węgli tłuszczy i białka i nie przekraczać zapotrzebowania kalorycznego oraz tłuszczy nienasyconych (mam nadciśnienie). Po jakimś czasie potrawy zaczęły mi puchnąć w ustach, orzechy, ryby, avocado, jajka... Nie jestem zawodowym kucharzem. Mam opcje kateringu dietetycznego o nazwie keto które ma w swoich potrawach do 10% węgli ( nie więcej niż 50g). Czy przy takich wartościach podtrzymam ketozę? (na forach trafiam na rozbieżne informacje że Max 5%W albo max 20g) Moje aktualne wyniki ciał ketonowych glukometrem to 0,6.

Kajetan 04 November 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Dieta ketogeniczna nie ma żadnych cudownych właściwości, natomiast ma ona dobrze zbudowany merketing w internecie. Nikt nie dowiódł, że w dłuższej perspektywie czasu dieta ta ma przewagę nad innymi dietami, natomiast bez wątpienia najlepsza dieta to taka, którą jesteśmy w stanie utrzymać w jak najdłużej bez większych odstępstw. 

Oczywiście w naszym serwisie zajmujemy się wszystkimi dietami i omawiamy każdą z nich szczegółowo. Pozwala nam to zachować pełen obiektywizm, gdyż nie utożsamiamy się z żadną grupą promującą tę, a nie inną dietę. 

W poniższych linkach znajdziesz poradnik i wszystkie materiały dotyczące funkcjonowania na tego typu modelu żywieniowym. Jest to bardzo rzetelnie zgromadzona wiedza. Znajdziesz tam także informacje dotyczące optymalnego poziomu węglowodanów dla utrzymania ketozy. Jest to także odpowiedź związana z ewentualnym cateringiem. 

Polecamy również: Dieta ketogeniczna: rodzaje, jadłospis - przewodnik dla początkujących

Suplementy, które warto stosować będąc na diecie ketogenicznej. 

Polecamy również: 5 suplementów, które warto stosować na diecie ketogenicznej

Jeśli Twoim celem jest wdrożenie zdrowego modelu żywieniowego, to myślę że warto wybrać z propozycji opisanych przez Maciej Sulikowskiego w tym artykule. 

Polecamy również: 3 najlepsze diety na odchudzanie. Najlepsza dieta odchudzająca

Ja osobiści jestem zwolenniczką diety śródziemnomorskiej, ale wybór ten wynika z moich gustów kulinarnych, a także jej niewątpliwych właściwości prozdrowotnych. 

Polecamy również: Dieta śródziemnomorska - charakterystyka, wpływ na zdrowie

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 04 November 2020
0