SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dawkowanie spalacza tłuszczu REDOX HARDCORE

dzień dobry czy suplement diety redox hardcore mogę stosować z tabletkami dla mojego zdrowia i ze tak powiem łączyć ze biorę 2 tabletki z radoxem do buzi i popijam wodą czyli przykładowo tran witamy i leki które przepisał mi lekarz? produkt: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Redox_Hardcore-opis39427.html

Jakub 03 April 2021

Spalacz tłuszczu - REDOX ExtremeEkspert odpowiada

Ogólnie preparat Redox Hardcore Allnuturition to znakomity suplement z grupy tzw. spalaczy tłuszczu, przeznaczony dla osób dążących do obniżenia wagi ciała i redukcji poziomu podskórnej tkanki tłuszczowej. Niemniej odpowiedź na tak zadane pytanie jest kłopotliwa, głównie z tego względu, że nie mamy pojęcia, o jaki problem zdrowotny i o przyjmowanie jakich leków w tym przypadku chodzi.

O jaki by jednak nie chodziło, zmuszony jestem przypomnieć, że obowiązuje pewna sztywna zasada, iż w przypadku zdiagnozowania u kogoś jakiejś choroby i prowadzonego w związku z tym aktualnie postępowania farmakologicznego, decyzja o włączeniu jakiegokolwiek nowego środka, nawet suplementu diety, może zostać podjęta dopiero po konsultacji z lekarzem prowadzącym i po uzyskaniu jego akceptacji. Chodzi bowiem głównie o to, że pomiędzy lekami a składnikami suplementów diety, czy nawet składnikami zwyczajnej żywności, mogą zachodzić złożone interakcje, które mogą z kolei skutkować niepożądanymi efektami działania i ogólnie dokuczliwymi problemami zdrowotnymi.

Spośród składników suplementu Redox Hardcore Allnutrition szczególnie kofeina jest takim składnikiem pokarmowym, który wchodzi często w rozmaite interakcje z różnymi lekami aptecznymi. Najczęściej chodzi o to, że kofeina i takie leki metabolizowane są na jednym szlaku enzymatycznym, przez co przyjmowane jednocześnie zmieniają swoją aktywność. Przykładowo jednoczesne przyjmowanie z kofeiną leku przeciwpsychotycznego, klozapiny, zwiększa jego stężenie w organizmie o 250%. Z kolei niektóre leki mogą hamować metabolizm kofeiny, doprowadzając do niebezpiecznego wzrostu jej stężenia w organizmie. Tak mogą działać niektóre antybiotyki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, ale przede wszystkim niektóre, stosowane powszechnie w leczeniu depresji leki z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, takie jak fluoksetyna, paroksetyna czy fluwoksamina. Problem ten dotyczy szczególnie fluwoksaminy. W badaniach bowiem wykazano, że kofeina spożyta w trakcie terapii tym lekiem, w dawce 100-200 mg (w porcji Redox Harcore jest prawie 400 mg), jest pięciokrotnie dłużej niż zwykle eliminowana z organizmu, czyli że czas potrzebny do jej usunięcia wydłuża się z pięciu do ponad trzydziestu godzin, co może prowadzić do niebezpiecznego przedawkowania kofeiny.

Jeżeli więc planujesz wykorzystać suplement Redox Hardcore Allnutrition jako środek wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej, a jednocześnie stosujesz jakieś leki w związku ze zdiagnozowaną u Ciebie chorobą, pokaż skład tego produktu swojemu lekarzowi i spytaj, czy nie widzi jakichś przeciwwskazań odnośnie jego stosowania?    

      

Sławomir Ambroziak Farmakolog 07 April 2021
0