SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy warto stosować odtłuszczone mleko w proszku?

Witam, mam pytanie: szukam odtłuszczonego mleka w proszku, ale bez cukru lub ze zminimalizowaną ilością cukru i nie mogę nigdzie znaleźć, czy Wy, jako Profesjonaliści, wiecie gdzie szukać takiego produktu?

Rudinka999 04 November 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Osobiście nigdy nie interesowałam się zakupem mleka w proszku, gdyż jest to produkt wysoce niepożądany w diecie osoby dbającej o sylwetkę, a zwłaszcza w diecie osób odchudzających się. 

Dlaczego odradzam mleko w proszku? 

Mleko w proszku w większości składa się z cukrów prostych, które w przypadku osób dorosłych mogą powodować wiele zaburzeń pracy układu trawiennego. Produkt ten także ma niekorzystny wpływ na glikemie. Laktoza, której jest tam ponad 50%  jest cukrem, który nie niesie żadnych korzyści dla zdrowia osób dorosłych, a wręcz przeciwnie.

Podobnie i jeszcze gorszym wyborem jest sproszkowana serwatka białkowa. Zawiera ona jeszcze więcej cukru. Natomiast produktem, który używa się w gronie osób aktywnych to również pochodzące z mleka odżywki na bazie białek serwatkowych. W ich przypadku zawartość cukru jest na bardzo niskim poziomie, a ich główną zaletą jest wysoki udział białka. 

O różnicach między w białkiem serwatkowym, a serwatką białkową przeczytasz w moim artykule, który zamieszczam niżej.

Polecamy również: Izolat czy koncentrat białka? Białko serwatkowe czy serwatka białkowa?

O korzyściach wynikających ze stosowania koktajli białkowych przeczytasz tutaj: 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 04 November 2020
0