SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy w białku znajduje się miarka? Jak zważyć odżywkę białkową?

Czy miarka jest w środku opakowania z białkiem?

michałl 17 May 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Kompletnie nie wiem, o jakie białko chodzi, jednak większość producentów odżywek dodaje miarki do swoich produktów. Czasami są one jednak ukryte głęboko w proszku, a nawet czasami bliżej dna. 

Może to dotyczyć szczególnie odżywek, które są w workach, a nie w puszkach, gdyż chodzi tutaj o względy bezpieczeństwa szczelności opakowania. Miarka zakopana w miarę głęboko nie przebije opakowania. 

Musisz też wiedzieć, że osoby, które poważnie myślą o osiąganiu wyników prowadzą dzienniki żywieniowe i ważą kompletnie wszystko, co spożywają. Dlatego, jeśli taka osoba trafi na opakowanie bez miarki, to i tak z założenia posiada w domu wagę kuchenną, której używa non stop do ważenia produktów na swoje posiłki.

Taką wagę kupisz bez problemu w każdym markecie AGD, a jej koszt to zazwyczaj 20-40 zł. Jest to sprzęt, który po prostu musisz mieć w domu. 

Przy okazji zerknij na artykuły dotyczące budowania masy mięśniowej, jak i redukowania tkanki tłuszczowej. W obu artykułach znajdują się diety i jak zauważysz, przy każdym produkcie jest podawana jego waga. 

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 17 May 2021
0