SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy trening na wolnych ciężarach jest lepszy? Suplementacja na masie.

Chce przytyc i nabrac masy miesniowej mam 180 i ok.75kg aktualnie jakie suplemety mi sie przydadza i czy trening na wolnych ciezarach jest lepszy ?

Kama 16 February 2021
Ekspert odpowiada

Witaj

Aby zbudować mięśnie, trzeba wiele lat ciężkich treningów i trzymania się diety. Próbując zrobić to szybko dobudujesz jedynie tkankę tłuszczową i doznasz niepotrzebnych kontuzji.

Warto przeczytać dokładnie ten artykuł i wdrożyć w życie zawarte w nim instrukcje: https://www.sfd.pl/art/Trening/Pierwszy_rok_treningu_na_siłowni:_szanse_i_zagrożenia-a4385.html

Na początku potrzebujesz diety na masę, czyli z nadwyżkę kaloryczną oraz odpowiednim rozkładem makroskładników. Dodatkowo trening siłowy i jak wspominasz na wolnych ciężarach będzie tutaj trafną decyzją.

Polecamy również: Jak przyspieszyć budowanie mięśni? Niedoceniane czynniki i dodatki

Możesz też myśleć o wprowadzeniu suplementacji. Na początek mogę zaproponować odżywkę typu gainer, jest to preparat dostarczający dużych dawek węglowodanów i umiarkowanych lub niskich - białka, mające stanowić uzupełnienie diety osób aktywnych fizycznie mających problemy z nabieraniem masy mięśniowej.

Warto też zainwestować w  kreatynę. Bez wątpienia podczas stosowania kreatyny można doświadczyć wyraźnego przyrostu masy mięśniowej.

https://www.sfd.pl/sklep/SFD_NUTRITION_Creatine-opis26881.html

 

 

 

Pozdrawiam 

Sebastian Szmit Trener Personalny 17 February 2021
0