SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy po covidzie można brać kreatynę?

uzywanie kreatyny po covidzie? jest mozliwe

kacpi 06 April 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Niestety będzie to coraz częściej pojawiające się pytanie i wszyscy dobrze wiemy z jakiej przyczyny. 

Jak napisał nasz ekspert, wirusy nie są niczym dobrym dla naszych mięśni, dlatego po infekcji i chorobie nie zawsze udaje się szybko wrócić do formy. Jak pewnie wiesz, kreatyna jest suplementem, który ma bardzo pozytywny i bardzo wszechstronny wpływ na nasze mięśnie. Suplementacja kreatyną niesie także wiele korzyści zdrowotnych, o których mało kto wie. O niektórych z nich przeczytasz w poniższym artykule. 

Polecamy również: 10 supermocy i korzyści zdrowotnych podczas suplementacji kreatyną

Jeśli wracasz już do zdrowia po przebytym covidzie, to kreatyna oczywiście może w tym pomóc. Nie należy jednak przesadzać z treningami i starać się jak najszybciej nadrobić stracony czas. Na pewno nie warto tego robić, jeśli nie masz pewności, że z Twoim zdrowiem jest już wszystko ok. Zbyt intensywny trening wpływa negatywnie na odporność organizmu, dlatego w tym okresie nie powinno się szarżować. 

Podsumowując 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować kreatynę po przebytym covidzie, a dokładniej tę kwestię omówił farmakolog Sławomir Ambroziak. Zachęcam do lektury jego artykułu. https://zapytaj.sfd.pl/covid-koronawirus-a-kreatyna-czy-przyspiesza-regeneracje-organizmu-q2117 

Jeśli zastanawiasz się jaką kreatynę wybrać, to zerknij do naszych rankingów. 

https://www.sfd.pl/art/Rankingi/Najlepszy_monohydrat_kreatyny__jaki_wybrać_-a5002.html

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 07 April 2021
0