SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy można pić dwa szejki białkowe w ciągu dnia?

Czy są jakieś przeciwwskazania aby stosować szejki jeden rano oraz jeden po treningu aby dopełnić dietę Np z rana 1200 kalorii wieczorem 1300 ?. Białko z owocami i owsianką z rana i wieczorem podobnie.

Mateusz 12 September 2021

Co to jest odżywka białkowa?Ekspert odpowiada

Witaj! 

Ludziom cały czas się wydaje, że jeśli jakiś element posiłku jest z proszku lub w formie płynnej, to nie jest on tak pełnowartościowy, jak tradycyjna żywność. Mało tego, niektórzy traktują odżywki białkowe lub gainery czy nawet carbo jako chemię. 

Takie podejście do tematu w czasach gdy nasze społeczeństwo w większości odżywia się produktami o skrajnie wysokim stopniu przetworzenia, jest żartem. W odniesieniu do sposobu odżywiania populacji krajów zachodnich posiłek z wymienionych przez Ciebie składników możesz uznać za wyłącznie jako korzystny, a nawet prozdrowotny. Wszystko jednak zależne od tego, jaki jest Twój cel i czy szejki te, które de facto są kompletnymi posiłkami, zostaną ujęte i wliczone w dobowe zapotrzebowanie. 

Pamiętaj, że o wynikach w sportach sylwetkowych decyduje dieta. Bo zakładam, że trening realizujesz uczciwie i nie obijasz się na nim. Pewnie wiesz, że gdy budujemy masę mięśniową, musimy dostarczać nadwyżki energetycznej i w tym, co najmniej 2 g białka na każdy kilogram masy ciała. Jeśli jednak redukujesz tkankę tłuszczową, to musisz dostarczać nieco mniej kalorii, niż spalasz, a w tym, co najmniej 2,5 g białka na każdy kilogram masy ciała.

Podsumowując, wypijanie dwóch szejków dziennie, jest jak najbardziej ok również dla zdrowia. Powinny być one jednak uwzględnione w diecie i dziennym zapotrzebowaniu.  

Polecamy również: Suplementy a rodzice, jak ich przekonać, że są bezpieczne?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 12 September 2021
0