SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mogę brać testosteron w wieku 16 lat?

Witam mam 16 lat i chciałabym zacząć cykl z teściem. Wiem że napiszecie że to nie opłacalne w tym wieku bo burza hormonów itd ale chciałbym spróbować

Paweł 16 October 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Spróbować można wszystkiego i z pewnością poczułbyś wyraźny wzrost siły oraz wagi. Jednak efekty nie byłyby dobrej jakości i po kilku tygodniach nic z tego by nie zostało, ale wtedy dopiero zaczęłyby się komplikacje. 

Nie wiem co rozumiesz pod hasłem burza hormonów, natomiast problem polega na tym, że Twój układ hormonalny w tym jądra nie są jeszcze "dorosłe" w pełni wykształcone. Wprowadzenie zewnętrznych hormonów zatrzyma ich rozwój i zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie nie rozwiną się one, jak i dorosłego mężczyzny. 

Nie ma wątpliwości, że będzie to skutkowało wieloma niedogodnościami w funkcjonowaniu już w życiu dorosłym. Mogą to być problemy z libido/seksem. 

Oprócz tego ucierpi Twoja skóra/cera, mogą pojawić się tzw. kobiece piersi, a w późniejszym okresie możesz mieć problemy z nadwagą. 

Czy warto?

Każdy diler z pewnością będzie Cię do tego przekonywał. Inni użytkownicy sterydów prawdopodobnie też, gdyż mało kto potrafi przyznać się do błędów, nawet jeśli odczuwa konsekwencje. Przecież alkoholik też nie powie nic złego o wódce. Nawet gdy jest już wrakiem, uważa, że wódka leczy. 

Koniecznie powinieneś przeczytać ten artykuł i sam zdecydować. 

https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/czy-metanabol-moze-zaszkodzic-nastolatkowi-czy-warto-brac-metanabol-7163

Z pewnością w dłuższej perspektywie czasu więcej osiągniesz, stosując zdrową dietę, białko i kreatynę. Co prawda artykuł dotyczy metanabolu, ale w tym wypadku oba te środki należy traktować jako tożsame. Metanabol jest pochodną metylowanego testosteronu. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 16 October 2021
0