SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mogę zastąpić posiłek odżywką białkową?

Chciałabym zastąpić jeden posiłek dziennie odżywka białkową. Jaką odżywkę wybrać?

Asia67 05 October 2020

Co to jest odżywka białkowa?Ekspert odpowiada

Witaj,

na rynku dostępna jest kilka rodzajów odżywek białkowych. Istotne znaczenie ma tutaj pora, kiedy chcesz ją pić. 

Rodzaj odżywki w zależności od pory spożycia

Jeśli to ma być ostatni posiłek w ciągu dnia warto dostarczyć białka, które będzie się wchłaniało dłużej. W tym przypadku polecam białko jaja kurzego, które podobnie jak kazeina ma zdecydowanie dłuższy czas przyswajania - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Egg_White_Protein-opis40738.html. 

Natomiast jeśli ma to być odżywka spożywana w ciągu dnia, to dobrym rozwiązaniem jest mix koncentratu i izolatu wraz z maślanką - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Delicious_Protein-opis38278.html. Jej dodatek sprawia, że odżywka ma bardziej gęstą konsystencję na skutek czego możesz czuć się bardziej syta. Do tego jest naprawdę spory wybór ciekawych smaków. 

Zbilansowana dieta

Prócz dostarczania białka w postaci odżywki warto też zadbać o jego odpowiednie źródła w codziennej diecie. Jeśli masz z tym problemy pomocny może być artykuł, gdzie przedstawione zostały produkty w nie bogate. 

Polecamy również: Produkty bogate w białko. Najlepsze źródła białka

Na koniec dodam jeszcze, że sama odżywka białkowa to trochę mało jak na posiłek, gdyż jedna porcja ma nie więcej niż 120 kcal. Dlatego warto ją uzupełnić jakimś owocem lub garstką orzechów. Wtedy możemy traktować to jako kompletny, pełnowartościowy posiłek. 

 

Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB 05 October 2020
0