SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mogę brać odżywkę białkowa na śniadanie?

czy mogę stosować odżywkę białkową na śniadanie? czy może być zamiennikiem posiłku?

MiX12 03 września 2020

Co to jest odżywka białkowa?



Ekspert odpowiada

Witaj!

Dodatek odżywki białkowej jest świetnym rozwiązaniem w każdym przypadku. Białko w proszku sprawdzi się zarówno podczas diety redukcyjnej jak i podczas budowania masy mięśniowej. W okresie odchudzania sprzyja ona zachowaniu jędrności ciała, utrzymaniu mięśni oraz przyspiesza tempo przemiany materii, a także ma wpływ na łaknienie. Natomiast w okresie budowania masy mięśniowej dostarczy nam budulca niezbędnego do regeneracji oraz budowy mięśni. 

Dodatek do śniadania

Jeśli chodzi o śniadanie, to najczęściej stosuje się 30-40g proszku na 50/100 g płatków owsianych/ orkiszowych lub musli bez cukru. Do takiej kompozycji można też dodać jakiś owoc. Dzięki temu otrzymujesz kompletny, pełnowartościowy posiłek, który sprzyja nie tylko jakości sylwetki, ale także zdrowiu. 

Odżywka białkowa jako zamiennik posiłku

Tutaj warto zaznaczyć, że białko dostarczane w postaci odżywki białkowej jest dokładnie tym samym składnikiem odżywczym jaki dostarczamy wybierając tradycyjną żywność. Mam tu na myśli takie źródła jak: mięso, jaja, sery, ryby, nasiona strączkowe itd. Dlatego odżywka białkowa z powodzeniem może być ich zamiennikiem.

Dla osób będących na diecie pojawia się jeszcze inne korzyści. Odżywki białkowe są nisko kaloryczne, a to dzięki eliminacji większości tłuszczu i węglowodanów w porównaniu do innych źródeł białka. Odżywka białkowa może pełnić także funkcje pysznego, słodkiego deseru, a tego najczęściej brakuje nam na diecie. 

Więcej na temat zalet odżywki białkowej przeczytasz w poniższym artykule. 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 06 września 2020
2
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.