SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy 14-latka może jeść odżywkę białkową?

Witam, jestem nastolatką i mam 14 lat. Czy mogę w tym wieku stosować odzywki białkowe nawet jeżeli nie chcę nabrać mięśni?

olka 21 November 2021

Co to jest odżywka białkowa?Ekspert odpowiada

Witaj!

Czy zapytałabyś się kogokolwiek, czy możesz zjeść kawałek mięsa z kurczaka, jogurt wysokobiałkowy albo serek twarogowy? Zapewne nie. 

Przecież odżywka białkowa dostarcza tego samego białka, co wyżej wymienione produkty. W wielkim uproszczeniu mówiąc obecne odżywki, to mleko w proszku z którego w większości usunięto tłuszcz i cukier. 

Spora grupa ludzi nadal traktuje odżywki białkowe jako produkt nie do końca naturalny. Z drugiej strony bez cienia obaw kupują słodycze, słodzone napoje, korzystają z fast foodów, które to mają niekwestionowanie fatalny wpływ na nasze zdrowie, wagę i wygląd. 

Nie wiem, co jest Twoim celem i z jakiej przyczyny chcesz spożywać odżywkę białkową, ale musisz wiedzieć, że większość nastolatków faktycznie może mieć niedobory białka w diecie (szczególnie jeśli chodzi o dziewczęta), dlatego wypicie jednego lub nawet dwóch szejków dziennie może być korzystne dla zdrowia.

Jeśli nie wiesz jakie białko wybrać, to warto, abyś przeczytała opracowanie, w którym wymieniono wszystkie rodzaje odżywek białkowych i wybrać tę najlepszą dla siebie.  

Polecamy również: Najlepsze białka w 2021 roku. Które odżywki białkowe warto kupić?

Przy okazji zerknij także w ten artykuł, gdyż omawia on korzyści zdrowotne z przyjmowania białka w kontekście jednej z najbardziej popularnych przypadłości, która zaczyna dotykać nasze nieaktywne społeczeństwo. 

Polecamy również: Białko serwatkowe a insulinooporność

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 21 November 2021
0