SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy 14-latek może brać kreatynę?

Witam 14lat/177cm/61kg Ćwiczę regularnie od 4 miesięcy wyciskanie na klate,A6W itp.. Miesiąc temu zakupiłem Białko serwatkowe (WPC80) 1 miarka dziennie,od 2 miesięcy mam dietę 3000 Ckal. Niestety nie przybieram nic na wadze i przychodzę z pytaniem czy mogę brać Kreatynę?

BaToNeK 26 November 2020

Co to jest kreatyna?Ekspert odpowiada

Witaj. 

 

Może na samym początku odpowiem na Twoje kluczowe pytanie, a później postaram Ci się udzielić jeszcze kilka rad. 

Jak najbardziej możesz do swojej suplementacji Dorzuć kreatynę

Wrzuć sobie codziennie porcje rano przed śniadaniem, a dodatkowo w dni kiedy masz trening 30min przed treningiem lub od razu po treningu. 

Pamiętaj że trening to nie tylko brzuch i klatka piersiowa. Ułóż sobie jakieś dobry plan treningowy najlepiej FBW. Trenuj 3-4 razy w tygodniu. 

 

Polecamy również: Trening FBW - full body workout dla początkujących czy zaawansowanych?

Z brzuchem nie przesadzaj, traktuj go jak każda inną partię mięśnia i trenuj go maxymalnie 3x w tygodniu ale i 2x spokojnie wystarczy. Zapamiętaj że podczas pracowania nad sylwetka często więcej nie oznacza lepiej. 

Jeśli masz odżywkę białkowa to bardzo dobrze, wykorzystaj ją głównie po treningu do posiłku, wpc to źródło białka które szybko się przyswoi i odżywi mięśnie po treningu, do tego dodaj że 2 banany a kojeno po 60-90min zjedz pełnowartościowy posiłek. 

Jeżeli waga nie idzie na 3000 kalorii to wniosek jest prosty...jest to dla Ciebie za mało dlatego musisz zwiększyć kaloryke diety. Przyglądnij się też temu ile białka spożywasz, zadabaj o to żeby dzienna podaż białka była między 2g a 2.5g na kilogram masy ciała. Białko to bardzo ważny składnik budulcowy. 

Pozdrawiam Mariusz. 

Mariusz Żaba IFBB PRO 26 November 2020
0