SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ćwiczenia na nogi bez ich rozbudowy

Dzień dobry, Jak ćwiczyć na smukłe i zgrabne uda, by NIE rozbudować nóg? Obecnie mam dużo tkanki tłuszczowej na słabo umięśnionych udach.

anna 23 November 2020
Ekspert odpowiada

Witaj!

Rozumiem, że jesteś kobietą i pytasz w kontekście zwiększenia jędrności nóg.
Musisz pamiętać, że budowa masy mięśniowej jest procesem złożonym. Zazwyczaj trzeba bazować na treningu, który stymuluje mięśnie do wzrostu. Zazwyczaj taki trening bazuje na znacznych obciążeniach, gdzie dochodzi do specyficznych przemian i budowie mięśni. Jednak w celu wzmocnienia mięśni i zwiększenia ich jędrności możesz skorzystać z tych samych ćwiczeń, jednak wykonywać je w zakresach powtórzeń np. 20. Taki zakres ruchu pozwoli na to, aby wzmacniać mięśnie, pracować nad ich wytrzymałością i elastycznością, bez nadmiernego stymulowania ich do wzrostu. 

polecam zapoznać się z artykułem

Polecamy również: 10 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć o treningu siłowym

oraz

Polecamy również: Jak uzyskać sylwetkę fitness - kompleksowy FIT poradnik

O czym należy pamiętać?
Musisz wiedzieć, że za jędrność ud nie odpowiadają jedynie mięśnie, oczywiście mają one duże znaczenie, jednak również ważna jest skóra i ilość tkanki tłuszczowej. Dość często kobiety ze skłonnościami np. do cellulitu mają problemy ze skórą, nawet gdy podejmują się ćwiczeń na siłowni. Tutaj trzeba również zadbać o zabiegi, które wpływać będą na poprawę wyglądu skóry, jak i zadbają o jej odpowiednią strukturę. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 23 November 2020
0