SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia a biust u szczupłej kobiety

Witam, chciałabym dowiedzieć się jak w moim przypadku ćwiczenia wpłyną na sylwetkę, a dokładniej na piersi, mam 172 cm wzrostu ważę 50 kg mam bardzo szczupłą sylwetkę i dość szybką przemianę metabolizmu bardzo ciężko mi przytyć przez znajomych często byłam opisywana jako patyk :) ale dość nieproporcjonalne do reszty ciała mam stosunkowo duże piersi, które bardzo lubię i martwię się, że wraz ze zwiększeniem aktywności fizycznej mogą one stracić na rozmiarze. Wiem, że osoby otyłe tracą piersi przy odchudzaniu bo piersi to też tkanka tłuszczowa czy w moim przypadku musi być podobnie ?

ania12 28 June 2022
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Bardzo fajne pytanie. W Twoim przypadku nie będzie podobnie, gdyż kobiety redukujące wagę, osiągają to właśnie z racji zmniejszenia poziomu tkanki tłuszczowej. Dlatego, jak zauważyłaś, piersi maleją, bo obniża się poziom tkanki tłuszczowej.

Sam trening siłowy (np. trening klatki piersiowej) może wpłynąć na ujędrnienie i niewielkie podniesienie piersi, jednak gdy Twoim celem nie będzie redukcja tłuszczu, to nie ma ryzyka, że Twoje piersi zmaleją. W przypadku jednak gdy zastosujesz dietę z dodatnim bilansem energetycznym, czyli będziesz jadła więcej niż do tej pory, to Twoja sylwetka przestanie wyglądać jak patyk, a piersi jeszcze się powiększą. 

Oczywiście dodatni bilans energetyczny należy wywołać zdrowymi produktami i dietą o wyższym udziale białka, a nie produktami o wysokim stopniu przetworzenia i kiepskiej jakości, gdyż te z pewnością nie poprawią jakości sylwetki. 

O wpływie treningu na piersi pisał także nasz fizjoterapeuta, wymieniając najciekawsze ćwiczenia na tę część ciała. Ćwiczenia prezentuje Mistrzyni Świata w bikini fitness - Kasia Dmochewicz. Zapraszam do lektury. 

Polecamy również: Jak trenować, aby ujędrnić i podnieść piersi? Ćwiczenia na jędrny biust

Agata Bugorska Trener personalny 28 June 2022
0