SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie suplementy stosować przed bieganiem?

Czesc potrzebuje porady. Co przed bieganiem i po gdy robie dwa razy w tygodniu po 10km. Myslalem o Kreatynie przed i odzywce bialkowej po biegu? A w inne dni jest trening silowy (2 dni )oraz trening sztuk walki, co wtedy przed i po? Jakie zakupy polecacie?

Adam 27 November 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od suplementów oraz co jest Twoim głównym celem.

Suplementacja przedtreningowa

Przed treningami takim jak bieganie czy sporty walki bardzo dobrze sprawdzi się cytrulina, która pozytywnie wpływa na wytrzymałość. Polecam Ci tu produkt SFD Citrulline, a na ten tego suplementu możesz poczytać w poniższym artykule.

Polecamy również: Jak działa cytrulina? Czy warto brać cytrulinę?

Natomiast przed treningami siłowymi możesz stosować stacki przedtreningowe, które mają w składzie substancje podbudzające, zwiększające wytrzymałość oraz pompę mięśniową. Najczęściej znajduje się tam też odpowiednia dawka kreatyny. Poniżej znajdziesz szereg tego typu produktów. 

Suplementacja potreningowa

Jeśli chodzi o odżywki, które warto brać po treningu, to zarówno w przypadku sportów wytrzymałościowych jak i siłowych najlepsze będą te wspierające regenerację. Samo białko może nie wystarczyć, chociaż na pewno jest ono bardzo istotne. Tutaj tak naprawdę jest kilka opcji:

  • odżywki białkowe
  • gainery, które prócz białka zapewnią również odpowiednią podaż węglowodanów;
  • stacki potreningowe, które zawierają w składzie substancje wspierające regenerację oraz najczęściej również kreatynę. 

Powodzenia! 

Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB 27 November 2020
0