SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cierpną mi nadgarstki, czy to zespół cieśni nadgarstka?

Coś na nadgarstki 🤔 hej może pomożecie? "Cierpną" mi nadgarstki podczas ćwiczeń, kocham yoge ale każde podparcie ciała na rekach powoduje dyskomfort. Ogólnie duzo czasu spwdzam na lapku , tak pracuje. Jest szansa ? Może jakieś ćwiczenia? Witaminy ? Dzieki z góry 😊

Gośka 28 February 2021
Ekspert odpowiada

Witaj Małgorzata!

Problem cierpnących nadgarstków może mieć różne podłoże. Związane z aspektem fizycznym, jak i fizjologicznym, pochodzącym z odżywiania i niedoborów. 

Zaczynając od kwestii fizycznych, praca biurowa, przy laptopie wymaga działań, które poprawią komfort pracy, warunki będą ergonomiczne. Oznacza to, że musisz zacząć od ustawienia wysokości fotela, tak, aby łokcie swobodnie się opierały na podłokietnikach, a dłonie miały równoległy punkt podparcia na biurku lub specjalnej podkładce. Można pomyśleć o dodatkowej podkładce  żelowej pod mysz, która będzie podtrzymywała nadgarstek. 

Dobrze, że zauważyłaś, w jakiej pozycji pojawia się znaczący problem - w zgięciu grzbietowym, gdzie dość mocno wykorzystujemy mobilność samych stawów, jak i aparat więzadłowy nadgarstka jest mocno napięty. Oznacza to, że najprawdopodobniej są przykurczone mięśnie przedramion, jak i ograniczona mobilność nadgarstków. 

Co robić?

Popracuj w pierwszej kolejności nad mobilnością nadgarstków. 
Przykładowe ćwiczenia:


/>

Pozostaje nam jeszcze kwestia ewentualnych niedoborów dietetycznych. Zadbaj o odpowiednią podaż minerałów, takich jak magnez, potas i sód. Co więcej, dołącz do diety witaminy z grupy B, które mają znaczący wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. 

Polecam:
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Mag_B6_Forte-opis35834.html
oraz
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_B_Complex-opis35847.html

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 28 February 2021
0