SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowanie pośladków

Hej mam pytanie. Chciałabym zbudować mięśnie pośladkowe. W moim planie są: Przysiady ze sztangą, martwy ciąg lewa, martwy ciąg prawa, wyniosy bioder że sztangą. Wszystko 4x12 Chciałabym dodać jeszcze jedno ćwiczenie odwodzenie nogi w tył z hantla w podporze - zaangazuje misiem średni i mały czy wielki ? Czy lepiej dodać jakieś inne ćwiczenie zamiast tego. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Bsbsjsjdbdn 23 lutego 2022
Ekspert odpowiada

Witaj. 

Aby można było odpowiednio doradzić Ci, jakie ćwiczenia umieścić w Twoim planie treningowym, które mają za zadanie rozbudować mięśnie pośladkowe, dobrze by było znać cały plan treningowy, jakim trenujesz.

Jakie poszczególne grupy mięśniowe łączysz w treningu. Musisz wiedzieć, że również treningi nóg ukierunkowane na rozbudowę mięśni dwugłowych czy czworogłowych, również będą miały wpływ na kształt pośladków.

Polecamy również: Jak trenować pośladki? Najlepszy trening na kształtne pośladki

Powyżej wkleiłem Ci ciekawy art., gdzie możesz poczytać, w jakich ruchach jeszcze mocno pracują pośladki i jak można je zaangażować w treningu siłowym. 

Czy wyprosty z hantlą są dobre?

Tak, wykonywanie tak zwanych wykopów z hantlą umieszczoną w dole podkolanowym, jak najbardziej jest bardzo dobrym i fajnym ćwiczeniem na pośladki. Jeżeli chodzi o pracę, tutaj najbardziej będzie pracował mięsień pośladkowy wielki. Oczywiście pozostałe części pośladka czy inne mięśnie współpracujące w ruchu również biorą udział jako mięśnie asystujące.

O czym należy pamiętać?

Mięśnie pośladkowe są dużym mięśniem, bardzo silnym, odpowiadają za całą siłę naszego biodra, także nie bój się stosować dość sporego obciążenia, jeżeli zależy Ci na tym, aby mięśnie rozbudować, a żeby pupa była ładna zgrabna i odstająca.

 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 24 lutego 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.