SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak efektu, poprawy klatki piersiowej po 6 miesiącach treningu

Witam mam problem bo cwicze juz 6 miesięcy i nie widze efektów na klatce. Jak to poprawić?

Anonim 14 stycznia 2021

Atlas ćwiczeń - Klatka piersiowa



Ekspert odpowiada

Witaj.

6 miesięcy może być okresem, który faktycznie powinien dać już pierwsze rezultaty optyczne Twoich treningów, ale nie zawsze tak jest. Wszystko zależy od tego, z jakiego poziomu wiedzy startowałeś, oraz jak wyglądała Twoja sylwetka na początku treningów.

Pamiętam dokładnie, jak zaczynałem swoje treningi, byłem bardzo chudym chłopczykiem i pomimo tego, że waga gdzieś tam sukcesywnie rosła, to moje ciało pozostawiało wiele do życzenia w kontekście samego wyglądu. Niestety trochę czasu minęło, zanim zacząłem wizualnie notować dobre efekty. 

Jednak przyczyny mogą być jeszcze w innych obszarach

  • błędy techniczne - zazwyczaj osoby początkujące, niemające doświadczenia w treningach siłowych mają problemy z odpowiednim treningiem klatki. Ruch, wykorzystywany w treningu mięśni piersiowych jest dość specyficzny, gdyż dość często w ruchu wypychania zaczynamy angażować zbyt mocno barki, czy też tricepsy. Sytuacja ta sprawia, że np. podczas wyciskania sztangi w leżeniu mocniej obrywają pośrednie grupy mięśniowe, niż typowo mięśnie piersiowe.
  • nieodpowiednie odżywianie - mięsień, aby rósł, a sylwetka, żeby się zmieniała potrzebuje odpowiedniej ilości paliwa. nie da się zmienić ciała samymi treningami, a powiedzenie jesteś tym, co jesz jest tutaj jak najbardziej aktualne. 

Co warto więc zrobić?

  • przede wszystkim musisz sprawdzić, czy wykonywanie ćwiczeń na klatkę jest odpowiednie. Nie tylko mam na myśli tutaj kwestie techniczne, ale również te związane z doborem odpowiednich ćwiczeń, czy też objętości treningowej, czyli z kolei ilością serii i zakresem powtórzeń. 
  • drugi element to dieta, wylicz zapotrzebowanie kaloryczne, jak i zlicz to, co zjadasz w ciągu dnia i sprawdź, czy zgadza się to z Twoim zapotrzebowanie. Aby mięsień rósł potrzebuje nadwyżki kalorycznej. 
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 14 stycznia 2021
0

Okey dziękuję spróbuję jakos sobie to zliczyć może jakoś poprawić wykonywanie ćwiczeń zwiększyć ilość powtórzeń i może coś pomoże bo nie ukrywam najbardziej mi zależy na klatce i brzuchu bo moja sylwetka na klatce i brzuchu to taka teoche zlana jest

Anonim 14 stycznia 2021
Ekspert odpowiada

Witaj ponownie.
Jak sylwetka na brzuchu i klatce jest "zalana" fatem, to trzeba zrobić redukcję, aby ją odkryć.
być może okaże się, że klata nie wygląda tak źle, a po prostu kryje się pod warstwą tłuszczu, przez co mięśnie są dużo mniej widoczne i wyglądają na niewytrenowane. Jak będziesz więc zliczał kwestie kaloryczne, jak i poszczególne wartości makro, to pomyśl o tym, czy nie wykonać porządnej redukcji, czy też np. mini cuta, co pozwoli Ci poprawić wygląd Twojej sylwetki. Zwiększenie ilości powtórzeń w serii niekoniecznie coś zmieni

Polecamy również: Mini cut-sposób na czystą masę mięśniową

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 15 stycznia 2021
0

Dobrze bym Panu podeslal jak wyglądałem w czerwcu A jak teraz ale tu chyba się nie bo nie wiem czy redukcja by była konieczna bo na swój wzrost mam dobra wagę bo mam 185 cm wzrostu i wagi 70.

Anonim 15 stycznia 2021

Ja miałem kiedyś szczupla sylwetkę ale jednego roku to gdzieś bylo z 5 lat temu przytylem troche i wszystko poszło na brzuch i klate a na ręce nic ale teraz jak cwicze to w rękach widze efekt troche ale w klacie i brzuchu nic tylko ze jak porownalem zdjecia to troszkę schudlem.

Anonim 15 stycznia 2021
Ekspert odpowiada

Napisz do mnie na maila
[email protected]
to zobaczę jak sprawy się mają i co mogę ewentualnie zaporponowac

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 15 stycznia 2021
0

Wysłałem wiadomość na email

Anonim 15 stycznia 2021
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.