SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bolące mięśnie po treningu

Witam proszę polecić: co najlepsze na "szybsza regeneracje potreningowa" i zeby "nie bylo zakwasow"? aminokwasy? Aktualnie zrobilem klate i od 5 dni mam mocne zakwasy czyli miesnie nadszarpniete i dluga regeneracja i trzeba poczekac zeby zeszlo nim znowu bedzie mozna zrobic klate, czy amino skroca ten czas regeneracji nadszarpniętych podczas treningu i zakwaszonych miesni znacznie? dziekuje

tom 09 grudnia 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Trening ma celowo uszkadzać (powodować mikro urazy) mięśni i w konsekwencji tego podczas regeneracji i dostarczania odpowiedniej ilości aminokwasów oraz energii mięśnie zostają nadbudowane - czyli rosną, rozwijają się. Dlatego jest to jak najbardziej pożądane zjawisko dla osób kształtujących swoje sylwetki. 

Oczywiście regularne treningi rzadko powodują tak długo trwające bóle mięśniowe. Częściej towarzyszą nam one, gdy zwiększamy intensywność, zmieniamy ćwiczenia lub techniki treningowe. Ogólnie należy "włożyć koszulę w spodnie" i przywyknąć do tego. Tak po prostu ma być. 

Jeśli ktoś trenuje ambitnie i czuje ten sport, to nawet oczekuje owych "nieprzyjemności" po każdej sesji treningowej. 

Białko, aminokwasy i węglowodany spożywane zaraz po treningu przyspieszają regenerację, a tym samym skracają okres, w którym dokuczają nam odczucia bólowe. Acz po udanym treningu nie ma co liczyć, że jakikolwiek preparat kilkukrotnie skróci okres takowych doznań. 

Niemniej jednak białko jest obowiązkowe, jak i kreatyna z beta-alaniną, o których połączeniu możesz przeczytać niżej. 

 

Polecamy również: Co do kreatyny…? Beta alanina!

Podsumowując 

Bierzesz się do roboty i nie marudzisz. :) 

O innych metodach przeczytasz w artykule Macieja. 

Polecamy również: Co najlepiej regeneruje mięśnie? Regeneracja mięsni

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 11 grudnia 2021
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.