SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból glowy podczas ruszenia w przód po sparingu mma

Siema.niecałe 2miesiące temu z kolegą zrobiliśmy mocny sparing MMA, dzień później zaczęła boleć mnie głowa przy poruszaniu w przód i lekko w bok.od tamtego czasu głowa boli cały czas gdy poruszę nią w przód.ostatnio zrobiłem przerwę 5dniowa od treningów i ból był mniejszy. Czego to mogą być objawy?

Olek 21 November 2020
Ekspert odpowiada

Witaj.

ogólnie w fizjoterapii jest zasada, że jak pojawi się u nas lekki uraz, kontuzja, a po tygodniu jego objawy nie są wyraźnie mniejsze lub nie ustępują całkowicie, to znak, że nie jest to zwykle nadwyrężenie i przeciążenie tkanek, a po prostu zadziało się coś bardziej poważnego. Konieczna jest wtedy konsultacja lekarska lub pomoc fizjo, który podpowie bliżej, co mogło się stać. 

poniższy art pozwoli CI bardziej zdefiniować to, jaki ból głowy Cię obecnie męczy, co może być wskazówką ewentualnego urazu

Polecamy również: Przyczyny bólu głowy. Co może wywołać ból głowy?

Skoro wiesz, że do kontuzji doszło w wyniku sparingu SW, a jak wiemy sporty uderzane będą wpływać na odcinek szyjny kręgosłupa, to tutaj bym szukał ewentualnej przyczyny. Może być to niewielkie przemieszczenie w obrębie kręgów, które należy zniwelować za pomocą terapii manualnej, ale które niestety uciska na nerwy i daje taki, a nie inny efekt bólowy. Niestety przez internet nie jesteśmy w stanie tego powiedzieć i konieczne jest uzyskanie pomocy osoby, która Cię po prostu zbada osobiście i podejmie ewentualną decyzję, co tam się zadziało. 

Okazać się może, że konieczne będzie wykonanie choćby dalszej diagnostyki obrazowej, jak RTG/rezonans

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 22 November 2020
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować