SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barku po treningu siłowym

Witam, dzisiaj po powrocie na siłownie podczas rozgrzewki ze sztanga na ławce słyszałem wyraźnie klikniecie w barku. Nic się jednak nie działo, teraz bark boli, czy powinienem sie martwić? Pozdro

Gorgol212 28 maja 2021
Ekspert odpowiada

Witaj.

Powroty po przerwie bywają ciężkie, co właśnie widać po sytuacji, jaka miała miejsce.

Wszystko zależy od tego, co ze sobą robimy podczas przerwy, czy trenujemy wtedy, czy też po prostu leniuch**emy. Dużo lepiej z powrotem na siłownie mają te osoby, które coś tam trenowały. Trening w domu, trening na gumach, czy z hantlami pozwala na podtrzymanie aktywności, mięśnie później dużo szybciej wracają do swoich rozmiarów czy siły.

Podobnie jest ze stabilizacją poszczególnych stawów. Gdy trenujemy, jest ona utrzymywana. Mięśnie odpowiedzialne za stabilizację są stymulowane i nasze stawy lepiej pracują po okresie odpoczynku. 

Co mogło się wydarzyć?
Klikanie, strzelanie i przeskakiwanie w stawach są to zazwyczaj objawy dysbalansu mięśniowego. Pisząc bardziej zrozumiałym językiem, np. jedna strona mięśnie działających na staw jest silniejsza niż druga. Tak, jak pomiędzy mięśniami piersiowymi i przednią częścią naramiennego a grzbietem i tylną częścią mięśnia naramiennego. 

Obserwuj, co będzie się działo. Jeżeli bark stopniowo będzie mniej bolał, a towarzyszący obecnie ból jest niewielki i nie ma żadnej dysfunkcji pracy stawu, czyli normalnie możesz barkiem ruszać na wszystkie strony, to po prostu odpocznij. Jeżeli ból nie ustąpi po tygodniu konieczna jest wizyta u fizjo w celach dalszej konsultacji. 

Zerknij też na artykuł, jak trenować, gdy braki bolą

Polecamy również: Ból barków a trening siłowy. Jak trenować z bólem barków?

Skorzystać też możesz ze suplementacji na stawy, która nieco podreperuje aparat ruchu, jak:
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Collagen_Pro-opis40716.html

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 29 maja 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.