SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barków podczas treningu na siłowni

Mam poważny problem, podczas każdego treningu dokucza mi ból barków nie jest on mega mocny ale jest to uciążliwe niestety, co zrobić? Jakieś suplementy leki?

MateuSZ 03 September 2020
Ekspert odpowiada

Witaj.

Ból barków może być powiązany z urazem w obrębie stawu ramiennego, stawu barkowego, czy dotyczyć m.in konfliktu nerwów, które mają za zadanie wspomóc jego funkcjonowanie.

Ważne jest, aby namierzyć jakie ruchy powodują problem, a jakie mamy ograniczone funkcje samego stawu. Będzie to bardzo ważne z punktu widzenia źródła problemu, bo w ten sposób będziemy mogli namierzyć które tkanki są uszkodzone. Co więcej, ważne jest również, to kiedy pojawił się problem. Czy byl jakiś mechanizm urazowy, czy staw po prostu z dnia na dzień zaczął boleć. 

 Pozostaje wiec pytanie, czy powinniśmy trenować, gdy bolą nas barki czy najpierw skorzystać z pomocy fizjoterapeuty?

Polecamy również: Ból barków a trening siłowy. Jak trenować z bólem barków?

Od czego mogą boleć barki?

Przyczynami bólów stawów jest zazwyczaj niewłaściwa rozgrzewka, jak i niepoprawna technika treningowa co w konsekwencji rzutuje na to, jak pracuje staw podczas wysiłku

Co można zrobić?

Doraźnie wykorzystać możemy np. leki przeciwbólowe, jednak musimy pamiętać, że dają one pozorne odczucia wyleczenia stawu, przez co czasem wykonujemy trening w jego pełnej formie, a stawy nie są do końca wyleczone. Lepszym sposobem jest skorzystanie ze suplementacji ukierunkowanej na obniżenie stanu zapalnego stawu, jak np:

MSM

https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_MSM-opis38336.html

Boswellia

https://www.sfd.pl/sklep/Swanson_Full_Spectrum_Boswellia___Curcumin-opis30250.html

czy choćby mieszanki złożone, jak np

Collagen premium

https://www.sfd.pl/sklep/SFD_NUTRITION_Collagen_Premium-opis40198.html

Jednak, gdy problem nie ustąpi po okresie około 2 tygodni, koniecznie skontaktuj się z dobrym fizjoterapeutą, aby rozwiązań problem bólu barków. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 06 September 2020
2