SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biosterol megabol oraz Plasmex Blood amino

Witam Chciałbym się dowiedzieć czy mogę brać biosterol który dostałem w prezencie z megabola i czy nie będzie miał żadnego wpływu na zaburzenia hormonalne Czy nie pogorszy nasienia i czy nie zaburzy pracy jąder. Czy ma jakieś skutki uboczne? Oraz czy mogę brać również Plasmex Blood Amino z Megabola ? Dodam że miałem operacje żylaków powrózka nasiennego I czy te produkty mogę przyjmować mając jeszcze żylaki 2 stopnia czy nie będą miały negatywnego wpływu na żylaki? Chcialbym wrócić do wcześniejszej formy przed przerwa z wiadomo jakich przyczyn. Ćwiczę bez odzywek 5miesiecy na siłowni ćwiczenia tylko siedząc lub leżąć bo czytalem że mając żylaki tak jest lepiej, i wkoncu chce się przełamać i chociaż wybrać te odzywki co dostałem w prezencie lecz mam dylemat i chciałbym się was poradzić. Liczę na szybko odpowiedź pozdro!

Soker06 26 February 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Biosterol jest suplementem diety, który posiada w swoim składzie saponiny steroidowe. Jest to słowo kluczowe, gdyż nazwa kojarzy się nam ze sterydami. Jednak suplement tego typu, bazuje na naturalnych ekstraktach roślinnych i ze sterydami nie ma nic wspólnego. Jest całkowicie bezpieczny, a jego działanie na tyle subtelne, że nie ma co się obawiać, że wpłynie na zaburzenia hormonalne.

Saponiny sterydowe, sterole roślinne, zawierają również popularne produkty roślinne, jak choćby margaryny, które mają za zadanie regulować poziom cholesterolu.

Polecam artykuł, z którego dowiesz się, co powinna zawierać dieta, aby optymalizować swój testosteron.

Polecamy również: Dieta testosteronowa - co jeść aby podwyższyć swój testosteron

Suplement ten nie powinien mieć wpływu na pracę jąder ani jakość Twojego nasienia. Co do ewentualnych skutków ubocznych, jeżeli rozumiesz tutaj takie skutki, jak zaburzenia pracy układu hormonalnego, to nie. 
Co do suplementu Plasmex Blood Amino, są to jedynie aminokwasy, które pozyskano z krwi. Niczym szczególnym się nie wyróżniają, oprócz procesu technologicznego i źródła, z jakiego zostały pozyskane. Można je stosować razem z Biosterolem. 

Żylaki powrózka nasiennego zazwyczaj pojawiają się u osób, które mają predyspozycje, do tego, aby tam się pojawiły. Powiązane jest to bardziej z działaniem mechanicznym niż dietą i suplementacją. Oznacza to, że sam trening siłowy, mocny wysiłek, duże ciśnienie w organizmie, jakie powstaje w skutek np. wykonywania przysiadów, martwego ciągu, będzie tutaj bardziej problematyczne, niż zastosowanie jakiegoś suplementu. Musisz przede wszystkim skonsultować trening siłowy z lekarzem prowadzącym, czy jest możliwość trenowania bez ograniczeń lub, jakich ćwiczeń ewentualnie nie robić. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 27 February 2021
1