SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek z siłownią, dieta, trening

Witajcie. Nowy rok - nowy ja. Chce zacząć coś zmieniać. Doprowadziłem się do wagi 103kg przy 18 latach i 176cm wzrostu. Jestem ulaną świnką :) Podaż kalorii ustawiłem na 2400kcal B-153G T-73G W-285G.- liczyłem swoje CPM/BMR więc tutaj w wyliczeniach jest ok Od wczoraj zacząłem amatorsko trenować - Zrobiłem swój pierwszy trening - co prawda na płaskim podłożu - podłoga - rozpiętki 3x10 powtórzeń,- mam w domu hantle. mógłbym to raczej nazwać upośledzonym FBW - łapy/klatka/plecy/ ciąg bułgarski z hantlami. więc typowy misz masz. Macie jakieś wskazówki co do diety/treningu? Chce zacząć budować coś pięknego... lecz wątpie że uda mi się to zrobić przy pomocy dwóch hantelek. Niestety mamy zamknięte siłownie więc nic nie zrobie :(. Pozdrawiam

Janczuu2k03 20 January 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Po dodanym opisie stwierdzam, że musisz przeprowadzić mocną redukcję, dopiero w dalszej kolejności skupić się na rozbudowie mięśni. Bardzo dobrze że zaczynasz z głową. Obliczenia kcal wydają się ok, natomiast podniósłbym lekko białko, przynajmniej do 2g na każdy kilogram masy ciała, kosztem węglowodanów. Białko na redukcji zabezpiecza mięśnie. Zapewnia także uczucie sytości i napędza metabolizm. 

Na wszelki wypadek, polecam także nasz kalkulator BMR.

kg
cm
lat

Jaki trening z samymi hantlami?

Brak innego sprzętu poza hantlami, na pewno będzie utrudnieniem, ale nie jest nie do przejścia. Cały trening polecam wykonywać w systemie FBW. A co z ćwiczeniami? Tu polecam nasz artykuł, z ćwiczeniami na całe ciało z wykorzystaniem hantli.

Polecamy również: Trening z hantlami. Czy można ćwiczyć samymi hantlami?

O czym jeszcze należy pamiętać podczas redukcji?

Poza treningiem i dietą, warto pamiętać o treningu cardio lub jeszcze lepiej treningu metabolicznym. Interwały mają tą przewagę, że zajmują sporo mniej czasu, i dodatkowo napędzają metabolizm. Do ich wykonania nie potrzebujemy też specjalnego sprzętu. Kiedy najlepiej wykonywać tego typu trening? Najlepiej w dzień wolny od treningu siłowego, a w dzień siłowy dodać tylko zwykłe aeroby.

Polecamy również: Trening HIIT - na czym polega i czy jest skuteczny?

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 21 January 2021
0